מי על המושכות? מאמר מתוך ההרצאה

 מאמר בהשראת הרצאה שהכנתי עבור אחי ואחיותי שבפוסט טראומה, הרצאה פרקטית ורגישה שתצאו ממנה עם 3 כלים (ויש עוד מאיפה שזה הגיע אם תרצו, תזמינו 0539232024 זו אני)

לעיבוד רגשי ׳מתוחכם׳, מה שנקרא תמיכה מהדלת האחורית של תת המודע שלנו.
ובשיתוף פעולה עם הפיזיולוגיה הגאונית של המערכות בגוף שלנו


ההרצאה : מי על המושכות?
לעיבוד והנעה של משקעים רגשיים וצער | מוקדש לאחי ואחיותי בחזית המלחמה


### הגוף והנפש: מערכת אינטליגנטית של איברים וחוויות

הגוף הוא מערכת אינטליגנטית שבה כל איבר תורם לאינטרפרטציה של חוויות המציאות שלנו.
כל פעולה ותגובה של הגוף משפיעה על החוויה האנושית, מבחינת הבטחון הפיזי והרגשי, ועל היכולת להתמודד עם אתגרים וטראומות. ההבנה הזו מספקת כלים לשיפור יכולת ההתמודדות והסמכות הפנימית של האדם.
### המערכת הביולוגית האינטליגנטית של הגוף: עיבוד ואינטרפרטציה של החוויה
הגוף הוא מערכת ביולוגית מורכבת שמאפשרת לנו להביע ולעבד את חוויית החיים. המערכת הזו כוללת איברים כגון הלב, המוח, והמערכת החיסונית של הגוף, המשפיעים על הביטוי הפיזי והרגשי שלנו. דרך זו, הגוף מאפשר לנו להתמודד עם מגוון רחב של תחושות ומצבים, ולהביא לידי ביטוי את האמת הפנימית שלנו.
### התפקיד החשוב של בלוטת האדרנל
בלוטת האדרנל משחקת תפקיד מרכזי בגוף האדם, היא אחראית להפקת הורמונים שמשפיעים על מערכת הניקוד, הרגשות והחיות. בטכניקת הנשימה שהוצגה, השימוש בנקודת הלחיצה על בלוטת האדרנל עוזר לשחרר לגוף ולמוח רגיעה וליצירת תחושת נוחות ורוגע.
### השימוש בנשימה ככלי לניהול רגשות ומתח
התרגילים של הנשימה יכולים לשמש ככלי יעיל לניהול רגשות ולהפחתת מתח. בשימוש בטכניקות נשימה, כמו נשימה איטית המתרחבת ומסוגלת, ניתן להפיק יתרונות פסיכולוגיים ופיזיים כגון הרגעה, התרגשות ותחושת רוגע. התרגול מקנה כישורים של שליטה עצמית ויכולת לקבל קליטה על התגובות האוטונומיות של הגוף.
### שימוש בצבעים ותדרים להתמודדות עם רגשות ומתח
השימוש בצבעים ותדרים במהלך תרגולי הנשימה יכול להקל על התמודדות עם רגשות כמו פחד, חרדה וכעס. הצבעים והתדרים משמשים ככלים להתנהלות עם מצבי רוגע ולשחרור מתחים בגוף ובנפש. באמצעות התרגולים האלה ניתן ללמוד כיצד לשמור על יציבות רגשית ולהפיק מעורבות פעילה בתגובות הרגשיות האוטומטיות שלנו.
### השפעת התגובה הרגשית על כימיה בגוף
התגובה הרגשית שלנו כמו כעס או שמחה משפיעה על כימיה הפנימית של הגוף. האדרנלין והקורטיזול הופכים לפעילים במיוחד בהתאם לסוג התגובה הרגשית, מה שיכול להשפיע על התחושה שלנו בגוף ובמוח. יחד עם זאת, חשיבות ההתמקדות והמניעה הפנימית מדגישה את היכולת שלנו לשלוט בתגובות הרגשיות ולהשפיע על התחושות שלנו בצורה פעילה ומסודרת.
### הגוף כמערכת אינטליגנטית וההשפעה של העצב הוגוס
העצב הוגוס הוא אחד מעצבי המערכת העצבית הרגישים ביותר של הגוף, המשפיע באופן רב על מערכת החיסון והאיזון הגופני. בעזרת תרגיל זה, ניתן לשחרר מתחים ולשפר את הרגשת האיזון והשלווה שלנו באמצעות מגע עדין ואהבה כלפי עצמינו.
### העצב הוגוס והתרומה שלו לרגיעה ואיזון פנימי
בעזרת מגע עדין על בלוטת האדרנל, אנו יכולים להפחית מתחים ולהקל על תחושת הלחץ הנפשי והפיזי. התרגיל מיועד ליצירת איזון פנימי ורגיעה, וניתן לבצע אותו בכל מקום ובכל זמן על מנת לשפר את התחושה הכללית של רווחה והרגשת בטחון.


ברוך בואך אל הבלוג של אסתר מיכל קציר מייסדת בחזרה למקור ומפתחת שיטת מים חיים.
בחזרה למקור זהו בית (בית דיגיטאלי אומנם, אבל מרכז פיזי קטן בזכרון אליו ניתן להגיע) שכל עיקרו לתת, לתמוך, ללמד ולהנגיש דרכים וטכניקות בהם נוכל לחזק עוגנים פנימיים במיוחד בזמנים מוטרפים אלו 🌳

אנחנו בריצה לתווך ארוך אז בואו נהיה לעזר זה לזו. עבורינו, עבור יקירינו, ועבור השבט המורחב שלנו עם ישראל כי כולנו אחים ואחיות 🇮🇱 האורך רוח שלנו הוא קריטי בזמנים הללו 💪🏽🇮🇱👑 עם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה

ואם עדיין בכלל לא הכרנו אז קודם כל נעים מאוד אני אסתר מיכל קציר מנטורית ומרפאה. מעבירה אימונים אישיים לתהליכי ריפוי, החלמה והעצמה. מרצה ומלמדת את הדיאלוג שבין הגוף נפש תודעה מנגישה את הפן הפילוסופי, העיוני המעשי והפרקטי. לא מגיעים אלי בשביל לקבל דג,
מגיעים אלי כדי ללמוד איך לדוג.