דילוג לתוכן הראשי

מאמר על סרטונין

סרטונין 


מצב נפשי נעים, מרומם ושליו אכן יכול לתמוך בשחרור הסרוטונין במוח. סרוטונין הוא נוירוטרנסמיטר הידוע כממלא תפקיד מכריע בוויסות מצב הרוח, האושר והרווחה. הנה כמה דרכים שבהן מצב נפשי חיובי יכול לקדם את שחרור הסרוטונין:


רגשות חיוביים: כאשר אתה חווה רגשות חיוביים כמו שמחה, הכרת תודה, אהבה או שביעות רצון, זה יכול לעורר שחרור של סרוטונין במוח. עיסוק בפעילויות שמביאות לך אושר, בילוי עם אנשים אהובים או תרגול הכרת תודה יכול לעזור בטיפוח רגשות חיוביים ובהמשך לשפר את רמות הסרוטונין.


הרפיה והפחתת מתח: מתח וחרדה כרוניים עלולים לדלדל את רמות הסרוטונין. מצד שני, עיסוק בטכניקות הרפיה כגון מדיטציה, תרגילי נשימה עמוקה או תשומת לב יכולה לסייע בהפחתת הלחץ והפעלת תגובת ההרפיה של הגוף. זה, בתורו, תומך בייצור ושחרור סרוטונין.


פעילות גופנית: פעילות גופנית סדירה הוכחה כמגבירה את רמות הסרוטונין במוח. פעילות גופנית מעוררת שחרור של אנדורפינים, שהם משפרי מצב רוח טבעיים. בנוסף, פעילות גופנית יכולה להפחית מתח, לשפר את השינה ולהגביר את הרווחה הכללית, כל אלו תורמים לייצור סרוטונין.


חשיפה לאור השמש: לאור השמש תפקיד מכריע בסינתזה של סרוטונין. חשיפה לאור שמש טבעי, במיוחד בשעות הבוקר, מעוררת את הייצור והשחרור של סרוטונין במוח. בילוי בחוץ, טיולים או פשוט ישיבה באור השמש יכולים לעזור להגביר את רמות הסרוטונין.


קשרים חברתיים: בנייה וטיפוח של קשרים חברתיים יכולים להשפיע לטובה על רמות הסרוטונין. עיסוק במערכות יחסים משמעותיות, בילוי עם אנשים אהובים והשתתפות בפעילויות חברתיות יכולים לספק תחושת שייכות ואושר, מה שמוביל לשחרור מוגבר של סרוטונין.


בחירות אורח חיים בריא: בחירות מסוימות באורח חיים יכולות להשפיע בעקיפין על רמות הסרוטונין. אכילת תזונה מאוזנת הכוללת מזונות עשירים בטריפטופן (קודמת חומצת אמינו לסרוטונין) כגון הודו, אגוזים וזרעים, יכולה לתמוך בסינתזת הסרוטונין. שינה מספקת היא גם חיונית, שכן שינה לא מספקת יכולה להשפיע לרעה על רמות הסרוטונין.


חשוב לציין שוויסות הסרוטונין הוא תהליך מורכב המושפע מגורמים שונים, כולל גנטיקה וכימיה של המוח. בעוד שטיפוח מצב נפשי חיובי יכול לתמוך בשחרור סרוטונין, ייתכן שזה לא פתרון עצמאי עבור אנשים עם חוסר איזון סרוטונין או מצבים קליניים. אם אתה חושד שיש לך חששות כלשהם הקשורים לסרוטונין או בעיות נפשיות, מומלץ לפנות לליווי רפואי מקצועי לאבחון מדויק וטיפול מתאים.שמה כאן קישור עם טרק מיוחד שרקמתי שתומך בייצור של סרטונין

זה לא הערוץ הרגיל של בחזרה למקור ‏אלה ערוץ שכולו מוקדש לרפואת תדרים 


 

כמו תמיד תרגישו חופשי לכל שאלו

בברכה ובאהבה

~ אני

אסתר מיכל קציר

מייסדת בחזרה למקור

בית שכל עיקרו רפואה טבעית

הרחבה תודעתית וקירוב לבבות


www.BackToSource.co.il

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

גוף נפש תודעה | קורס הבית

  משקפי השמש של התודעה קורס   מבית בחזרה למקור עם אסתר מיכל קציר  מחזור הבא מתרחב ב4/3 ויימשך עד ה29/4 שיעור ראשון שיעור פתוח, לאחר מכן במידת הרצון תמשיכו איתנו לקורס המלא. לאחר הכניסה. לקבוצת הוואטסאפ שממנו יעלה הקישור לשיעור הפתוח (וללא עלות) יפנו אליך לשאול לשלומך ולתת לך הכוונה לקראת המפגש ומענה לשאלות במידת הצורך.  Adi Ben Aderet Dahan ‏ בוגרת המחזור הראשון, מייסדת ומנכל״ית FAMILY EXIT משתפת על הקורס: ״אסתר היקרה הגעתי לקורס לאחר שכבר נחשפתי לעולם המסקרן של הצאקרות. אני אדם שאוהב ללמוד מאחרים , נתקלתי בך בסרטון ביוטיוב, וישר התחברתי. לשפה, למקצועיות, לאישיות, ולפשטות של איך את מנגישה את העולם הזה.אני אדם משימתי ומאוד פרקטי, ויחד עם זאת חייב להתחבר לעצמנו. ולדעת איך לאזן את החיים. הקורס בנוי בשלבים ומנגיש את החומר בצורה פשוטה זה עולם מיוחד במינו. אסתר היקרה כמה עומק , מקצועיות וסבלנות. היה תענוג ומחכה להמשך״ לחצו כאן וכנסו לקבוצה אשר בתוכה יעלה הקישור לשיעור   אינטגרציה של גוף נפש ותודעה בגישה הרוחניות הכי מקורקעת שתלמדו אבר    קורס זה יתאים למי ש... למי שרוצה לחוות את החיים ממקום

הרצאות וסדנאות מרתקות לארגונים וחברות

הרצאות וסדנאות להתמודדות והעצמה ההרצאות מבית בחזרה למקור עשירות בידע, כלים והומור. המשתתפים יתמלאו בהשראה, בביטחון עצמי, בסקרנות ובחשק לעוף על עצמם ועל החיים. הדרך שבה אסתר מורידה נושאים ברומו של עולם לקרקע זו פשוט אומנות, מפשטת ומורידה דברים לגובה העיניים בשפה שנגישה לכל אחד ואחת בין אם יש ידע מוקדם לנושא או אין, אסתר כבר תדע איך להנגיש את התוכן הרלוונטי לקהל. ההרצאות מיועדות לחברות, קבוצות מאורגנות, חוגי בית, ועדי עובדים ועוד הרצאה לניהול מתחים ולחצים בלחיצת כפתור בהרצאה הזו המשתתפים יצאו עם ארסנל של טכניקות להתמודדות עם לחצים, כעסים ואתגרים רגשיים בצורה יעילה יותר, בריאה יותר ומיטיבה יותר.  במרחב העבודה ובבית.זו הרצאה לחיים ורלוונטית יותר מאי פעם.  לפרטים נוספים ... סדנה לניהול מתחים ולחצים סדנה חד פעמית ממוקדת ורלוונטית לזמנים הללו, הטקסט הזה נכתב לפני המלחמה ועכשיו שאנחנו בתוכה הטקסט והסדנה הזו רלוונטים יותר מאי פעם. לפרטים נוספים...  סדנה למיומנויות הנהגה והחזקת מרחב לבעלי תפקידים בדרג ובו מוטל עליהם האחריות לוודא שהעובדים בתיפקוד וצלילות הדעת בימים מבלבלים ולא יציבים אלו ולהובי

אודותיי

  אודות אסתר מיכל קציר מייסדת בחזרה למקור  בית לרפואה טבעית, הרחבה תודעתית וקירוב לבבות מ2016 אני חוקרת לומדת ומתרגלת את כל מה שמתקיים בין השמים לארץ, מה שמעבר לו, והזרוע עוד נטויה מאחר וידע זה דבר אין סופי... אינני מאסטרית או הילרית, אינני מתקשרת, שמאנית או קוסמת (כמו שמכנים אותי לפעמים). אני רק מורת דרך ונמצאת כאן בכדי לחבר אותך בחזרה למקור, ולהזכיר לך את מהות ההוויה של נשמתך.  בחזרה למקור זה בית שכל עיקרו להנגיש ידע וכלים, במטרה להעלות את התדר התודעתי קולקטיבי של בני האדם וללמד עוד פרספקטיבות על האופן שבו אנו תופסים את המציאות - ואת עצמנו. מטרת העל היא לקדם אנשים ברמה האישית, שנהיה למאסטרים של עצמינו כמו שאני מאמינה שנועדנו להיות. עולם בו הולכים עם ראש מורם ומביטים זה לזו בעיניים, בלי בושה בלי פחד ובלי הסתרה. לראות זה את זו בעיניים פקוחות ולב פתוח אני נשמה עתיקה שהגיעה 'ערה' לעולם, סקרנית וחוקרת, אמנית ומוזיקאית, העברתי את מרבית שנותיי בהתבוננות מעמיקה, על  הקשר שבין הנפש, השכל והגוף. את 20 שנותיי האחרונות הקדשתי בלימוד אוטודידקטי של מגוון זרמים ותרבויות אשר הייחודי להם, ועי