דילוג לתוכן הראשי

כיצד לנצל מחלה פיזית להתפתחות רוחנית

כיצד לנצל מחלה פיזית להתפתחות רוחנית

מחלה פיזית היא תהליך מורכב שבו גוף האדם מתמודד עם מגוון רחב של סימנים ותסמינים. 

בנוסף להשפעתה המיידית על הגוף, ניתן לנצל את התהליך של החלמה ותקופת המחלה ככלי לפיתוח רוחני ואישי. כמו כן, המחלה יכולה לשמש כהזדמנות להתבוננות פנימית ולשיפור התקשורת עם עצמנו ועם הסביבה שלנו. במאמר זה נפרט כיצד ניתן לנצל את המחלה הפיזית להתפתחות רוחנית בהתבסס על סעיפים הבאים:


סעיף ראשון: לא רק עבודה פיזית מעייפת את המערכות, גם יותר מידי מחשבה.


התרגשות רבה ולחץ עלולים להיות גורמים להתפתחות מחלות פיזיות. כאשר אנו נאלצים להישאר במצב של מנוחה בעקבות המחלה, נוכל להתמקד בתהליך החשיבה והתפתחות הרוחנית שלנו. ניתן להשקיע בקריאה, בלמידה, ובהתבוננות בתהליכי הרגשות והמחשבות שלנו. בזמן שלא מתפנים לפעילות פיזית, ניתן לפתח את הדמיון, היצירתיות והשפה הפנימית שלנו.


סעיף שני: האינטילגנציה של הגוף לאזן ולרפא את עצמו.


המחלה נותנת לנו הזדמנות להתבונן עמוק יותר בפונקציות הפיזיות של הגוף. במהלך המחלה, נוכל ללמוד להאזין לסימנים של הגוף ולטפל בו באופן מתאים. ניתן לפתח תחושת תפיסה רגשית ופיזית, וללמוד לזהות מהן הצרכים האמיתיים שלנו.


סעיף שלישי: כשהגוף מבקש מנוחה הוא מסמן לנו שהוא צריך לתקן רגע משהו.


המחלה יכולה להיות הזדמנות להכיר ולהבין את צרכי הגוף והנפש שלנו. כאשר אנו מקדישים זמן למנוחה ולהתאוששות, אנו מאפשרים לגוף לטפל בעצמו ולהחלים. כמו כן, במהלך זמן המחלה ניתן לבחון ולהתמודד עם רגשות ומחשבות שאולי נתעלמו מאיתנו בעבר.


סעיף רביעי: כל איבר בגוף ייצוגי לאתגר רגשי ומנטלי.


בעת מחלה, אנו יכולים להשתמש בזמן הפנוי שלנו כדי להתבונן בעמוק באתגרים רגשיים ומנטליים שאנו נתקלים בהם. ניתן לפתח כלים רוחניים כגון מדיטציה, תרגולי התרכזות, ותרגולי נשימה שיכולים לסייע לנו להתמודד עם דפוסי חשיבה שליליים ולהפעיל שליטה על רגשותינו.


סעיף חמישי: כל איבר יש לו דרך מסויימת לתקשר איתנו.


המחלה יכולה לשפר את התחושה של התקשורת עם הגוף והנפש שלנו. כאשר אנו מתמקדים בגוף ובצרכיו, אנו מפתחים יכולת להאזין לסימנים שהוא שולח לנו ולטפל בו באופן מתאים.


סעיף שישי: לפתח תקשורת בינינו לבין עצמינו, דיאלוג אינטילגנטי שמלמד אותנו איפה אנחנו לא בהקשבה לעצמינו.


מתוך התבוננות פנימית ותהליך ההתמקדות בעצמנו, אנו יכולים לפתח יכולת לשוחח איתנו בעזרת דיאלוג פנימי. באמצעות התחשבות ושאלות של "מדוע" ו"מה" אנו יכולים להבין את רקעי התגובות שלנו לאירועים ולפעול באופן מתאים.


סעיף שביעי: הרגילו אותנו לחפש תשובות בחוץ כאשר כל התשובות בפנים.


מעבר לכך, המחלה יכולה לסייע לנו לזהות את התשובות האמיתיות לשאלותינו בתוך עצמנו. כאשר אנו מתמקדים בתהליכים הפנימיים ובתגובות שלנו להם, אנו יכולים למצוא את התשובות שאנחנו מחפשים בתוך עצמנו, במקום בחיפושים חיצוניים.

בסיכום, המחלה הפיזית מהווה אתגר מרתק שיכול לשמש כהזדמנות לפיתוח רוחני ואישי. באמצעות התבוננות והתמקדות בתהליכים הפנימיים שלנו, ניתן למצוא משמעות, הבנה והתמודדות חדשה עם החיים ועם עצמנו.


סעיף שמיני: הצטרפות לקורס הדגל מבית "בחזרה למקור" - למידה חוויותית והבנה עמוקה


המאמר הזה דיגדג לך משהו? התעורר בך איזו. נקודה פנימית אולי? אם כן בואו ללמוד כיצד לקשר בין החוויות הפיזיות לחוויות הרוחניות ולהשיג הבנה מעמיקה של עצמנו בקורס ׳משקפי השמש של התודעה׳

בהתבסס על התקשורת הפנימית שלנו, נכיר איך כל איבר בגוף משפיע על חוויות החיים שלנו. לדוגמה, הכבד יכול ללמד אותנו כיצד להתמודד עם כעסים ופחדים השרדותיים ביטחוניים וכלכליים ולנתב את האנרגיה הזו פרודקטיבי, בריא ומיטיב. הכליות, בעבודתם, יכולות ללמד אותנו להניע דיכאון ומשקעים רגשיים ולחזק את אנרגיית החיים שבו. שימולב, כח חיים ואנרגית חיים אלו לא אותם דברים.

בקורס זה, נעמיק בהבנה על ההבחנה בין כח חיים ואנרגיה חיה, שני ייצוגים שונים של האנרגיה שבנו. נלמד כיצד לנתב את האנרגיה הזו לפעולות טובות ומיטיבות עם עצמנו ועם הסביבה. הקורס מתרכז בחוויה ייחודית, הכוללת הבנה בקיומך של תהליכים פנימיים והשפעתם על תחושותינו ומחשבותינו.

נפתח דיאלוג עמוק ואינטיליגנטי עם עצמנו, מה שיסייע לנו לזהות את נפשנו ואת דרכינו האמיתיות. החיבור לחוויות הפנימיות והחוויות החיצוניות שלנו ייתן לנו את הכלים לגיוס את האנרגיה החיה ולהשקיעה באופן חיובי במסע של התפתחות רוחנית ואישית.


פתיחת הקורס מותנה במינימום משתתפים/ות
תרגישו חופשי להכנס לקבוצה בינתיים... זו קבוצה שקטה.
מלבד כשנהיה רלוונטי מועד נוסף לפתיחת קורס
השיעור הראשון תמיד פתוח ללא עלות למען התרשמותך,
תפגשו ותרגישו את האשה (שזו אני)  והגישה (שהיא פרי שלי של למעלה מ20 שנות חקירה)

בתוך משתתפי הקבוצה בוואטסאפ שמורכבת מכאלו שכבר למדו ומכאלו שעדיין לא
(מטעמי זמנים כאלו ואחרים אני אניח אחרת אין מה לחפש שם)
בכל אופן תוכלו לראות במשתתפים גם אותי, ותרגישו חופשי לפנות לכל שאלה ואשיב באהבה 

שיחת בהירות / התייעצות והכוונה במתנה

ואם הינך פוסט טראומה / על כדורים פסיכיאטריים כאלו ואחרים * חובה * לשתף אותי ב׳זה
ואם הינך מילואימניק.ת / חייל.ת / ניצול.ת נובה, דברו איתי גם.

אחרת פשוט תכנסו לקבוצה בינתיים ואגש אלייך בזמני.


 https://www.blogger.com/blog/posts/4423860357077991454


אז בואו, אין קוד לבוש ולא קוד רוחני, אפשר לבוא בפיג'מה ובירה. זה בזום. יתרונות וחסרונות אבל זה מה שיש בינתיים ובאמת שזה אחלה. הכיתות מוגבלות ל10 נפשות וככה משתמרת חוויה אינטימית ביתית ואישית לאורך הקורס שיעצור זמן ויאפשר לנו לחבר שוב אל מקורותינו הפנימיים.

אני כאן לכל שאלה ומשוב בין אם בעניין הקורס או המאמר, אני כאן.
תרגישו בנוח לפנותbacktosource.mentoring@gmail.com המייל שלי

☜ לפלטפורמות חברתיות ומפגשים ׳מסוג אחר׳ איתי, הכל כאן https://linktr.ee/backtosource

בברכה ובאהבה ובהערכה רבה עלינו ועל הזמנים
אסתר מיכל קציר, מנטורית לרוחניות מקורקעת והנהגה עצמית.
מורה של מורים, מחייה מנהיגות ומנהיגים.

לפלייליסט ממוקד טכניקות וטריקים לאיזון ומיקוד מנטאלי ורגשי
https://did.li/Emotional-management

לפלייליסט על מדיטציה למתחילים וחוק המשיכה 

לפלייליסט עם מגוון תדרים להתחדשות תאית, הגברת סרטונין, חלימה טובה ועוד
https://did.li/Healing-frequencies


להצתרפות למשפחה המתרחבת בוואטסאפ ולקבל תכנים וטיפים לרפואה שלמה
https://did.li/whatsupp-backtosource

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

גוף נפש תודעה | קורס הבית

  משקפי השמש של התודעה קורס   מבית בחזרה למקור עם אסתר מיכל קציר  מחזור הבא מתרחב ב4/3 ויימשך עד ה29/4 שיעור ראשון שיעור פתוח, לאחר מכן במידת הרצון תמשיכו איתנו לקורס המלא. לאחר הכניסה. לקבוצת הוואטסאפ שממנו יעלה הקישור לשיעור הפתוח (וללא עלות) יפנו אליך לשאול לשלומך ולתת לך הכוונה לקראת המפגש ומענה לשאלות במידת הצורך.  Adi Ben Aderet Dahan ‏ בוגרת המחזור הראשון, מייסדת ומנכל״ית FAMILY EXIT משתפת על הקורס: ״אסתר היקרה הגעתי לקורס לאחר שכבר נחשפתי לעולם המסקרן של הצאקרות. אני אדם שאוהב ללמוד מאחרים , נתקלתי בך בסרטון ביוטיוב, וישר התחברתי. לשפה, למקצועיות, לאישיות, ולפשטות של איך את מנגישה את העולם הזה.אני אדם משימתי ומאוד פרקטי, ויחד עם זאת חייב להתחבר לעצמנו. ולדעת איך לאזן את החיים. הקורס בנוי בשלבים ומנגיש את החומר בצורה פשוטה זה עולם מיוחד במינו. אסתר היקרה כמה עומק , מקצועיות וסבלנות. היה תענוג ומחכה להמשך״ לחצו כאן וכנסו לקבוצה אשר בתוכה יעלה הקישור לשיעור   אינטגרציה של גוף נפש ותודעה בגישה הרוחניות הכי מקורקעת שתלמדו אבר    קורס זה יתאים למי ש... למי שרוצה לחוות את החיים ממקום

הרצאות וסדנאות מרתקות לארגונים וחברות

הרצאות וסדנאות להתמודדות והעצמה ההרצאות מבית בחזרה למקור עשירות בידע, כלים והומור. המשתתפים יתמלאו בהשראה, בביטחון עצמי, בסקרנות ובחשק לעוף על עצמם ועל החיים. הדרך שבה אסתר מורידה נושאים ברומו של עולם לקרקע זו פשוט אומנות, מפשטת ומורידה דברים לגובה העיניים בשפה שנגישה לכל אחד ואחת בין אם יש ידע מוקדם לנושא או אין, אסתר כבר תדע איך להנגיש את התוכן הרלוונטי לקהל. ההרצאות מיועדות לחברות, קבוצות מאורגנות, חוגי בית, ועדי עובדים ועוד הרצאה לניהול מתחים ולחצים בלחיצת כפתור בהרצאה הזו המשתתפים יצאו עם ארסנל של טכניקות להתמודדות עם לחצים, כעסים ואתגרים רגשיים בצורה יעילה יותר, בריאה יותר ומיטיבה יותר.  במרחב העבודה ובבית.זו הרצאה לחיים ורלוונטית יותר מאי פעם.  לפרטים נוספים ... סדנה לניהול מתחים ולחצים סדנה חד פעמית ממוקדת ורלוונטית לזמנים הללו, הטקסט הזה נכתב לפני המלחמה ועכשיו שאנחנו בתוכה הטקסט והסדנה הזו רלוונטים יותר מאי פעם. לפרטים נוספים...  סדנה למיומנויות הנהגה והחזקת מרחב לבעלי תפקידים בדרג ובו מוטל עליהם האחריות לוודא שהעובדים בתיפקוד וצלילות הדעת בימים מבלבלים ולא יציבים אלו ולהובי

אודותיי

  אודות אסתר מיכל קציר מייסדת בחזרה למקור  בית לרפואה טבעית, הרחבה תודעתית וקירוב לבבות מ2016 אני חוקרת לומדת ומתרגלת את כל מה שמתקיים בין השמים לארץ, מה שמעבר לו, והזרוע עוד נטויה מאחר וידע זה דבר אין סופי... אינני מאסטרית או הילרית, אינני מתקשרת, שמאנית או קוסמת (כמו שמכנים אותי לפעמים). אני רק מורת דרך ונמצאת כאן בכדי לחבר אותך בחזרה למקור, ולהזכיר לך את מהות ההוויה של נשמתך.  בחזרה למקור זה בית שכל עיקרו להנגיש ידע וכלים, במטרה להעלות את התדר התודעתי קולקטיבי של בני האדם וללמד עוד פרספקטיבות על האופן שבו אנו תופסים את המציאות - ואת עצמנו. מטרת העל היא לקדם אנשים ברמה האישית, שנהיה למאסטרים של עצמינו כמו שאני מאמינה שנועדנו להיות. עולם בו הולכים עם ראש מורם ומביטים זה לזו בעיניים, בלי בושה בלי פחד ובלי הסתרה. לראות זה את זו בעיניים פקוחות ולב פתוח אני נשמה עתיקה שהגיעה 'ערה' לעולם, סקרנית וחוקרת, אמנית ומוזיקאית, העברתי את מרבית שנותיי בהתבוננות מעמיקה, על  הקשר שבין הנפש, השכל והגוף. את 20 שנותיי האחרונות הקדשתי בלימוד אוטודידקטי של מגוון זרמים ותרבויות אשר הייחודי להם, ועי