מאמר כיצד לנצל מחלה פיזית להתפתחות רוחנית

כיצד לנצל מחלה פיזית להתפתחות רוחנית

מחלה פיזית היא תהליך מורכב שבו גוף האדם מתמודד עם מגוון רחב של סימנים ותסמינים. 

בנוסף להשפעתה המיידית על הגוף, ניתן לנצל את התהליך של החלמה ותקופת המחלה ככלי לפיתוח רוחני ואישי. כמו כן, המחלה יכולה לשמש כהזדמנות להתבוננות פנימית ולשיפור התקשורת עם עצמנו ועם הסביבה שלנו. במאמר זה נפרט כיצד ניתן לנצל את המחלה הפיזית להתפתחות רוחנית בהתבסס על סעיפים הבאים:


סעיף ראשון: לא רק עבודה פיזית מעייפת את המערכות, גם יותר מידי מחשבה.


התרגשות רבה ולחץ עלולים להיות גורמים להתפתחות מחלות פיזיות. כאשר אנו נאלצים להישאר במצב של מנוחה בעקבות המחלה, נוכל להתמקד בתהליך החשיבה והתפתחות הרוחנית שלנו. ניתן להשקיע בקריאה, בלמידה, ובהתבוננות בתהליכי הרגשות והמחשבות שלנו. בזמן שלא מתפנים לפעילות פיזית, ניתן לפתח את הדמיון, היצירתיות והשפה הפנימית שלנו.


סעיף שני: האינטילגנציה של הגוף לאזן ולרפא את עצמו.


המחלה נותנת לנו הזדמנות להתבונן עמוק יותר בפונקציות הפיזיות של הגוף. במהלך המחלה, נוכל ללמוד להאזין לסימנים של הגוף ולטפל בו באופן מתאים. ניתן לפתח תחושת תפיסה רגשית ופיזית, וללמוד לזהות מהן הצרכים האמיתיים שלנו.


סעיף שלישי: כשהגוף מבקש מנוחה הוא מסמן לנו שהוא צריך לתקן רגע משהו.


המחלה יכולה להיות הזדמנות להכיר ולהבין את צרכי הגוף והנפש שלנו. כאשר אנו מקדישים זמן למנוחה ולהתאוששות, אנו מאפשרים לגוף לטפל בעצמו ולהחלים. כמו כן, במהלך זמן המחלה ניתן לבחון ולהתמודד עם רגשות ומחשבות שאולי נתעלמו מאיתנו בעבר.


סעיף רביעי: כל איבר בגוף ייצוגי לאתגר רגשי ומנטלי.


בעת מחלה, אנו יכולים להשתמש בזמן הפנוי שלנו כדי להתבונן בעמוק באתגרים רגשיים ומנטליים שאנו נתקלים בהם. ניתן לפתח כלים רוחניים כגון מדיטציה, תרגולי התרכזות, ותרגולי נשימה שיכולים לסייע לנו להתמודד עם דפוסי חשיבה שליליים ולהפעיל שליטה על רגשותינו.


סעיף חמישי: כל איבר יש לו דרך מסויימת לתקשר איתנו.


המחלה יכולה לשפר את התחושה של התקשורת עם הגוף והנפש שלנו. כאשר אנו מתמקדים בגוף ובצרכיו, אנו מפתחים יכולת להאזין לסימנים שהוא שולח לנו ולטפל בו באופן מתאים.


סעיף שישי: לפתח תקשורת בינינו לבין עצמינו, דיאלוג אינטילגנטי שמלמד אותנו איפה אנחנו לא בהקשבה לעצמינו.


מתוך התבוננות פנימית ותהליך ההתמקדות בעצמנו, אנו יכולים לפתח יכולת לשוחח איתנו בעזרת דיאלוג פנימי. באמצעות התחשבות ושאלות של "מדוע" ו"מה" אנו יכולים להבין את רקעי התגובות שלנו לאירועים ולפעול באופן מתאים.


סעיף שביעי: הרגילו אותנו לחפש תשובות בחוץ כאשר כל התשובות בפנים.


מעבר לכך, המחלה יכולה לסייע לנו לזהות את התשובות האמיתיות לשאלותינו בתוך עצמנו. כאשר אנו מתמקדים בתהליכים הפנימיים ובתגובות שלנו להם, אנו יכולים למצוא את התשובות שאנחנו מחפשים בתוך עצמנו, במקום בחיפושים חיצוניים.

בסיכום, המחלה הפיזית מהווה אתגר מרתק שיכול לשמש כהזדמנות לפיתוח רוחני ואישי. באמצעות התבוננות והתמקדות בתהליכים הפנימיים שלנו, ניתן למצוא משמעות, הבנה והתמודדות חדשה עם החיים ועם עצמנו.


סעיף שמיני: הצטרפות לקורס הדגל מבית "בחזרה למקור" - למידה חוויותית והבנה עמוקה


המאמר הזה דיגדג לך משהו? התעורר בך איזו. נקודה פנימית אולי? אם כן בואו ללמוד כיצד לקשר בין החוויות הפיזיות לחוויות הרוחניות ולהשיג הבנה מעמיקה של עצמנו בקורס ׳משקפי השמש של התודעה׳

בהתבסס על התקשורת הפנימית שלנו, נכיר איך כל איבר בגוף משפיע על חוויות החיים שלנו. לדוגמה, הכבד יכול ללמד אותנו כיצד להתמודד עם כעסים ופחדים השרדותיים ביטחוניים וכלכליים ולנתב את האנרגיה הזו פרודקטיבי, בריא ומיטיב. הכליות, בעבודתם, יכולות ללמד אותנו להניע דיכאון ומשקעים רגשיים ולחזק את אנרגיית החיים שבו. שימולב, כח חיים ואנרגית חיים אלו לא אותם דברים.

בקורס זה, נעמיק בהבנה על ההבחנה בין כח חיים ואנרגיה חיה, שני ייצוגים שונים של האנרגיה שבנו. נלמד כיצד לנתב את האנרגיה הזו לפעולות טובות ומיטיבות עם עצמנו ועם הסביבה. הקורס מתרכז בחוויה ייחודית, הכוללת הבנה בקיומך של תהליכים פנימיים והשפעתם על תחושותינו ומחשבותינו.

נפתח דיאלוג עמוק ואינטיליגנטי עם עצמנו, מה שיסייע לנו לזהות את נפשנו ואת דרכינו האמיתיות. החיבור לחוויות הפנימיות והחוויות החיצוניות שלנו ייתן לנו את הכלים לגיוס את האנרגיה החיה ולהשקיעה באופן חיובי במסע של התפתחות רוחנית ואישית.


פתיחת הקורס מותנה במינימום משתתפים/ות
תרגישו חופשי להכנס לקבוצה בינתיים... זו קבוצה שקטה.
מלבד כשנהיה רלוונטי מועד נוסף לפתיחת קורס
השיעור הראשון תמיד פתוח ללא עלות למען התרשמותך,
תפגשו ותרגישו את האשה (שזו אני)  והגישה (שהיא פרי שלי של למעלה מ20 שנות חקירה)

בתוך משתתפי הקבוצה בוואטסאפ שמורכבת מכאלו שכבר למדו ומכאלו שעדיין לא
(מטעמי זמנים כאלו ואחרים אני אניח אחרת אין מה לחפש שם)
בכל אופן תוכלו לראות במשתתפים גם אותי, ותרגישו חופשי לפנות לכל שאלה ואשיב באהבה 

שיחת בהירות / התייעצות והכוונה במתנה

ואם הינך פוסט טראומה / על כדורים פסיכיאטריים כאלו ואחרים * חובה * לשתף אותי ב׳זה
ואם הינך מילואימניק.ת / חייל.ת / ניצול.ת נובה, דברו איתי גם.

אחרת פשוט תכנסו לקבוצה בינתיים ואגש אלייך בזמני.


 https://www.blogger.com/blog/posts/4423860357077991454


אז בואו, אין קוד לבוש ולא קוד רוחני, אפשר לבוא בפיג'מה ובירה. זה בזום. יתרונות וחסרונות אבל זה מה שיש בינתיים ובאמת שזה אחלה. הכיתות מוגבלות ל10 נפשות וככה משתמרת חוויה אינטימית ביתית ואישית לאורך הקורס שיעצור זמן ויאפשר לנו לחבר שוב אל מקורותינו הפנימיים.

אני כאן לכל שאלה ומשוב בין אם בעניין הקורס או המאמר, אני כאן.
תרגישו בנוח לפנותbacktosource.mentoring@gmail.com המייל שלי

☜ לפלטפורמות חברתיות ומפגשים ׳מסוג אחר׳ איתי, הכל כאן https://linktr.ee/backtosource

בברכה ובאהבה ובהערכה רבה עלינו ועל הזמנים
אסתר מיכל קציר, מנטורית לרוחניות מקורקעת והנהגה עצמית.
מורה של מורים, מחייה מנהיגות ומנהיגים.

לפלייליסט ממוקד טכניקות וטריקים לאיזון ומיקוד מנטאלי ורגשי
https://did.li/Emotional-management

לפלייליסט על מדיטציה למתחילים וחוק המשיכה 

לפלייליסט עם מגוון תדרים להתחדשות תאית, הגברת סרטונין, חלימה טובה ועוד
https://did.li/Healing-frequencies


להצתרפות למשפחה המתרחבת בוואטסאפ ולקבל תכנים וטיפים לרפואה שלמה
https://did.li/whatsupp-backtosource